ارتباطات گستران کادوس
اخبار

سه هدف مهم حملات سایبری در سال ۲۰۲۰

0

سه هدف مهم حملات سایبری در سال ۲۰۲۰ مشخص شد

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسین ایج، تحقیقات کاسپراسکای در مورد برترین تهدیدات سایبری سال ۲۰۲۰ ثابت می‌کند: موسساتی که در فضای مجازی به شیوه‌های مختلف خدمات مالی ارائه می‌دهند هدف اصلی حملات سایبری هستند.
از جمله این اهداف می‌توان به اپلیکیشن‌های مورد استفاده برای یافتن فرصت‌های سرمایه گذاری، سیستم‌های پردازش داده‌های مالی در فضای آنلاین، ارزهای دیجیتال و خدمات وابسته به آن و نیز زیرساخت‌های بانکداری آنلاین و به خصوص بانکداری موبایلی اشاره کرد.

در سال ۲۰۱۹ هم این حملات به خسارات مالی گسترده‌ای منجر شدند و کاسپراسکای بر این باور است که در سال ۲۰۲۰ هم خسارات مذکور افزایش می‌یابند. در این میان تهدید جدی متوجه اپلیکیشن‌های مالی و بانکی است که دارای حفره‌های امنیتی متعددی هستند و شرکت‌ها و مؤسسات عرضه کننده آنها مسائل امنیتی را چندان جدی نگرفته اند.

کاسپراسکای همچنین در مورد افزایش نشت کدهای منبع تروجان های بانکی در فضای مجازی هشدار داده و افزوده که این پدیده تولید انواع بدافزار برای حمله به اهداف فوق الذکر را تسهیل می‌کند. در سال‌های اخیر انتشار کدهای منبع بدافزارهایی مانند زئوس و اسپای آی در فضای مجازی به تولید نسخه‌های پیشرفته و خطرناک‌تری از آنها منجر شده بود.

منبع : https://www.mehrnews.com

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *